არჩილ გორდულაძე – აშშ-ის სენატში მიღებულ „მტრულ აქტს“ კიდევ დიდი გზა აქვს გასავლელი, რათა ძალაში შევიდეს
„ამერიკის შეერთებული შტატების სენატში მიღებულ „მტრულ აქტს“ კიდევ დიდი გზა აქვს გასავლელი, რათა ძალაში შევიდეს,”- ამის შესახებ, საქართველოს პარლამენტის იურიდიულ საკითხთა კომიტეტის თავმჯდომარე, არჩილ გორდულაძე, სენატში მიღებულ “მეგობრულ აქტთან“ დაკავშირებით აცხადებს.
მისი თქმით, “მეგობრული აქტი“ სენატში მიღებულია 31 მარტამდე და თითქოს ეს ერთგვარი მუხტის მიცემას ჰგავს, რომ საპროტესტო აქცია ჩატარდეს.
„ეს სენატში მიღებულია 31 მარტამდე და თითქოს ეს ერთგვარი მუხტის მიცემას ჰგავს, რომ საპროტესტო აქცია ჩატარდეს, ადამიანები გახალისდნენ და დედაქალაქის ქუჩებში ახალი ცეცხლი გაჩნდეს. დიდი კითხვები დგას იმასთან დაკავშირებით, რატომ ხდება ეს მაშინ, დონალდ ტრამპის ადმინისტრაცია „დიფ სთეითს“ სრულ ბრძოლას უცხადებს, რომელთაც ჯერ კიდევ საცეცები აქვთ და მათ შეუძლიათ, თავიანთ აგენტურას ისეთი აქტები მიაღებონონ, რაც საქართველოსთვის მტრულია“, – განაცხადა გორდულაძემ.
ცნობისთვის, სენატის საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტმა მხარი დაუჭირა “მეგობარ აქტს”, რომელიც გუშინ დახურულ რეჟიმში განიხილეს. “მეგობარი აქტი” საქართველოს მაღალი თანამდებობის პირებისთვის სანქციებსა და სავიზო შეზღუდვებს ითვალისწინებს.