ვეტერანების საქმეთა სახელმწიფო სამსახურში აფხაზეთში დაღუპული გმირების დაჯილდოვების ცერემონიალი გაიმართა (ვიდეო)

0

საქართველოს პრეზიდენტის 2018 წლის 29 ნოემბრის N29/11/01 განკარგულებით, მებრძოლები, სიკვდილის შემდეგ, საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისათვის ბრძოლაში გამოჩენილი განსაკუთრებული მამაცობისა და თავდადებისთვის, ვახტანგ გორგასლის I, II, III ხარისხის ორდენებითა და მედლებით, ასევე, მხედრული მამაცობისა და საბრძოლო დამსახურებისათვის დაჯილდოვდნენ.

დაჯილდოვების ცერემონიალი, ვეტერანების საქმეთა სახელმწიფო სამსახურში გაიმართა. დაღუპულთა ოჯახის წევრებს, ორდენები და მედლები, ვეტერანების საქმეთა სახელმწიფო სამსახურის დირექტორმა, ვლადიმერ იმნაძემ, დირექტორის მოადგილემ, ჯანდრი უბირიამ, უშიშროების საბჭოს წევრმა, აკია ბარბაქაძემ და ვეტერანების არასამთავრობო ორგანიზაციათა კოალიციის თავმჯდომარემ, აკაკი ვაშაკიძემ გადასცეს.

საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისათვის ბრძოლაში გამოჩენილი განსაკუთრებული მამაცობისა და თავდადებისთვის, პრეზიდენტის 2018 წლის 29 ნოემბრის N29/11/01 განკარგულებით, სიკვდილის შემდეგ, დაჯილდოვდნენ:

ვახტანგ გორგასლის I ხარისხის ორდენი

  1. დავით ცანკაშვილი – ოზურგეთის ბატალიონი
  2. გიორგი აკობიძე -23-ე ბრიგადის მე-5 ბატალიონი
  3. მამუკა ეხვაია -აფხაზეთის შსს
  4. თენგიზ ზარანდია – „თეთრი არწივი“
  5. გია კვანჭიანი – 23-ე ბრიგადის მე-5 ბატალიონი
  6. ზაურ კვაშილავა – 23-ე ბრიგადის მე-5 ბატალიონი
  7. ხუტა ლემონჯავა -23-ე ბრიგადის მე-5 ბატალიონი
  8. დავით რაზმაძე -„ქაქუჩა ჩოლოყაშვილის პოლკი“
  9. ვაჟა სადილიანი -23-ე ბრიგადის მე-5 ბატალიონი
  10. როსტომ ჯაჭვლიანი -23-ე ბრიგადის მე-5 ბატალიონი

ვახტანგ გორგასლის II ხარისხის ორდენი

  1. გიორგი ახობაძე – მე- 4 სპეც ბატალიონი
  2. ნოდარ ბადალაშვილი – მე- 4 სპეც ბატალიონი
  3. კობა ბასილაშვილი – მე- 4 სპეც ბატალიონი
  4. გელა ბეინაშვილი – სამხედრო პოლიციის სპეც ბატალიონი
  5. ვიტალი ბერულავა – აფხაზეთის შსს
  6. გია გაჩეჩილაძე – მე- 4 სპეც ბატალიონი
  7. გულადი (ზაური) დანელია -23-ე ბრიგადის მე-5 ბატალიონი
  8. მურთაზ დარჯანია – 23-ე ბრიგადის მე-2 ბატალიონი
  9. ბენიამინ ვაშაკიძე — მე-4 სპეც ბატალიონი
  10. მიხეილ ზურაბიშვილი – ეროვნული გვარდიის სამმართველო
  11. კობა თაყნიაშვილი – მე-4 სპეც ბატალიონი
  12. გიორგი კაკალაძე – 23-ე ბრიგადის მე-5 ბატალიონი
  13. დაჩი კეკელია – მე-4 სპეც ბატალიონი
  14. თეიმურაზ კილაძე – „ ორბი“
  15. ბადრი კუზანაშვილი – მე-4 სპეც ბატალიონი
  16. გიორგი ლურსმანაშვილი -მე-4 სპეც ბატალიონი
  17. ვალერიან მამარდაშვილი -მე-4 სპეც ბატალიონი
  18. დავით მელიქიშვილი – მე-4 სპეც ბატალიონი
  19. ლევან მემანიშვილი – მე-4 სპეც ბატალიონი
  20. გიორგი მირზიაშვილი – მე-4 სპეც ბატალიონი
  21. მამუკა მიშელაძე – სამხ.პოლიც.სპეც.ბატ.
  22. ტრისტან მოდებაძე – მე-4 სპეც ბატალიონი
  23. ალექსი ნარიმანიძე – მე-4 სპეც ბატალიონი
  24. ამირან ნორაკიძე – აფხაზეთის შსს
  25. გრანტ სარკისიანი – „ორბი“
  26. როლანდ სიდიანი – 23-ე ბრიგადის მე-5 ბატალიონი
  27. პაატა ტეტუნაშვილი – მე-4 სპეც ბატალიონი
  28. კოტე ფანგანი – 23-ე ბრიგადის მე-5 ბატალიონი
  29. თამაზ ქავთარაძე – მე-4 სპეც ბატალიონი
  30. კობა ქავთარაძე – „ორბი“
  31. გია ქარუმიძე – მე-4 სპეც ბატალიონი
  32. გელა შამანაური – მე-4 სპეც ბატალიონი
  33. დემურ ჩაკვეტაძე – 23-ე ბრიგადის მე-5 ბატალიონი
  34. მურმან ჩაკვეტაძე – 23-ე ბრიგადის მე-5 ბატალიონი
  35. რამაზ ჩაკვეტაძე – 23-ე ბრიგადის მე-5 ბატალიონი
  36. ამირან ჩუმაშვილი – მე-4 სპეც ბატალიონი
  37. ვასილ ჩხეიძე მე-4 სპეც ბატალიონი
  38. მურად (ფრიდონი) ჩხეტიანი -23-ე ბრიგადის მე-5 ბატალიონი
  39. გიორგი ციბაძე – მე-4 სპეც ბატალიონი
  40. დავით ცხვედაძე – მე-4 სპეც ბატალიონი
  41. ალექსანდრე წამალაიძე – მე-4 სპეც ბატალიონი
  42. გიორგი წამალაშვილი – მე-4 სპეც ბატალიონი
  43. ავთანდილ წიკლაური – სპეც ბატალიონი
  44. ვაჟა წიკლაური – მე-4 სპეც ბატალიონი
  45. გოცა ხიზამბარელი – მე-4 სპეც ბატალიონი
  46. ზურაბ ხოშტარია – მე-4 სპეც ბატალიონი
  47. მურთაზ ხურცილავა – მე-4 სპეც ბატალიონი
  48. ზურაბ ჯანჯღავა- საზენიტო-საარტილერიო დივიზია

ვახტანგ გორგასლის III ხარისხის ორდენი

  1. ბესიკ აბულაძე – საზენიტო-საარტილერიო დივიზია
  2. მამუკა არაბიძე – 23-ე ბრიგადა მე-5 ბატალიონი
  3. ლაშა ლაშხია – საზენიტო-საარტილერიო დივიზია
  4. ზაურ მჭედლიშვილი – 23-ე ბრიგადა მე-5 ბატალიონი
  5. ვალერი მუშკუდიანი – 23-ე ბრიგადა მე-5 ბატალიონი
  6. რევაზ ქალდანი – 23-ე ბრიგადა მე-5 ბატალიონი
  7. დათო ქეცბაია – აფხაზეთის შსს
  8. მელენტი შონია – საზენიტო-საარტილერიო დივიზია
  9. მეგრო ცაავა – საზენიტო-საარტილერიო დივიზია
  10. ბუბუტი ჩაკვეტაძე – 23-ე ბრიგადა მე-4 ბატალიონი
  11. ემზარ ხაიდრავა – 23-ე ბრიგადა მე-5 ბატალიონი

მედლით მხედრული მამაცობისათვის

1.ბადრი გურციანი – აფხაზეთის შსს

2.ემზარ კოპალიანი – აფხაზეთის შსს

3.მერაბ ტეფანია – აფხაზეთის შსს

მედლით საბრძოლო დამსახურებისათვის

ელვარდ სილაგაძე – საზენიტო -საარტილერიო დივიზია

კომენტარები

კომენტარი